Kreativní Česko

Kreativní regiony

Episode Summary

Města a kraje se častěji věnují tomu, co jim přináší kultura a podnikatelé z kreativních oborů. Poslechněte si ukázky ze Setkání Kreativního Česka, kde sdílelo své zkušenosti 80 českých úředníků či politiků.

Episode Notes

Stále více měst a krajů věnuje pozornost tomu, co přináší místu lidé z kultury a podnikatelé z kreativních oborů. Poslechněte si ukázky z posledního Setkání Kreativního Česka, kde sdílelo své zkušenosti 80 českých úředníků či politiků.

Tento díl nastíní, co nového řeší v Uherském Hradišti, Praze, Královehradeckém a Ústeckém kraji. Jde však jen o pár příkladů, zatím co podpoře kulturního a kreativního sektoru se začíná věnovat aktéři napříč republikou. Jednou z motivací je i nedávno schválená Národní plán obnovy, ve kterém Česko získá finance od Evropské unie na projekty všech ministerstev. Kultura není pozadu tentokrát, naopak. Získala 4 % z této alokace a výsledky nyní budou stát z velké míry na spolupráci Ministerstva kultury a krajů. Ve hře jsou i další zdroje, přestože velká část úřadů prostě postupně došla k tomu, že i místní podpora a cílený zájem poznat lokální scénu je cesta, jak pozvednou životní úroveň v daném regionu. Proč se tedy agenda úředníků obrací nyní mnohem častěji než dřív ke kreativitě? 

https://www.kreativnicesko.cz/